BEZPŁATNY kurs „Projektowanie systemów bezpiecznych” skierowany dla studentów studiów magisterskich (sem. 2) oraz studentów studiów inżynierskich (sem. 7)

Wydział Automatyki Elektroniki i Informatyki rozpoczyna nabór do pierwszej edycji nowego kursu dokształcającego „Projektowanie systemów bezpiecznych”, trwającego od 15 października 2012 do 28.02.2013.

Szkolenie na tym kursie to bezpłatny projekt edukacyjny skierowany do studentów przedostatniego semestru studiów magisterskich na kierunkach Informatyka oraz Elektronika i Telekomunikacja.

Uczestnicy kursu poznają w jaki sposób w praktyce powstaje produkt w komercyjnej firmie od etapu wymagań klienta, aż do wprowadzenia na rynek. Zajęcia będą, obejmowały zagadnienia związane z bezpieczeństwem i niezawodnością oprogramowania i wyrobów elektronicznych. Kurs poprowadzą, przede wszystkim, praktycy zatrudnieni w firmie Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o., którzy w sposób fachowy przedstawią wszystkie etapy powstawania produktów, spełniających najwyższy poziomu bezpieczeństwa (SIL-4). Każdy uczestnik po zakończeniu kursu otrzyma świadectwo ukończenia kursu wystawione wspólnie przez Bombardier Transportation oraz Politechnikę Śląską. Dodatkowo, zostanie zorganizowany test końcowy w celu uzyskania Certyfikatu Firmy Bombardier potwierdzającego umiejętność projektowania systemów bezpiecznych. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona do 24, z czego kilkunastu najlepszym studentom zostanie zaproponowany płatny staż w dziale R&D firmy Bombardier Transportation w Katowicach.

Szczegóły dotyczące uczestnictwa, kryteriów naboru oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie psb.aei.polsl.pl

ZałącznikRozmiar
plakat_small.jpg105.61 KB