Aktualności

Biblioteka Główna informuje, że otrzymała bezpłatny dostęp testowy do książek elektronicznych z dziedziny telekomunikacji na platformie IEEE Explore Digital Library (należy wybrać: My settings, What can I access, IEEE-Wiley Telecommunications eBooks Library). IEEE wspólnie z wydawnictwem Wiley oferują nową kolekcję książek z dziedziny telekomunikacji i dziedzin pokrewnych. Kolekcja e-booków IEEE-Wiley zawiera ponad 300 tytułów i przeznaczona jest dla inżynierów, badaczy i studentów.

Lista dostępnych książek (należy zaznaczyć Wiley i kliknąć update)

Test trwa do  15 grudnia 2017 r. Zapraszamy do korzystania!

źródło informacji:

Instytut Elektroniki Politechniki Śląskiej wraz z firmą SIEMENS Polska
zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych
do udziału w konkursie na projekt z zakresu elektroniki, automatyki lub informatyki pod hasłem:
Elektronika by żyło się łatwiej
    Do konkursu można zgłaszać zarówno indywidualnie, jak i zespołowo zrealizowane projekty takie jak: układy elektroniczne, konstrukcje mechatroniczne, roboty, modele pojazdów i konstrukcje latające, aplikacje sterowników PLC, układy automatyki, aplikacje na smartfony i tablety, programy komputerowe oraz inne.
Autorzy najciekawszych rozwiązań zostaną zaproszeni do zaprezentowania prac na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Na laureatów czekają cenne nagrody. Szczegóły i regulamin konkursu już wkrótce na tej stronie.

Pracownicy naszego Wydziału, dr inż. Tomasz Topa i dr inż. Artur Noga oraz dr hab. inż. Andrzej Karwowski jako supervisor, otrzymali od firmy NVIDIA grant sprzętowy, który wesprze własny projekt badawczy pt. "GPU-Accelerated Broadband Method-of-Moments Approach for Large-Scale Electromagnetic Problems Involving PEC Objects". Wsparcie sprzętowe ma postać najnowszej, najpotężniejszej karty graficznej Titan Xp (Pascal) linii GeForce serii 10.

Więcej informacji na temat inauguracji można znaleźć pod adresem:

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki został beneficjentem w I edycji programu. Począwszy od roku akademickiego 2017/2018 uruchomiona zostaje wdrożeniowa ścieżka kariery akademickiej w ramach stacjonarnych studiów doktoranckich w dyscyplinach Automatyka i Robotyka oraz Informatyka.

Podstawowe informacje o programie Doktorat Wdrożeniowy można znaleźć pod adresem:

Archiwalna wersja witryny internetowej Instytutu Elektroniki jest nadal dostępna pod adresem:

Zmarł Prof. Lotfi Asker Zadeh (ur. 4 lutego 1921 w Baku, zm. 6 września 2017 w Berkeley) – amerykański automatyk pochodzenia azerskiego. Twórca teorii zbiorów rozmytych (1965) i logiki rozmytej (1973).

Do zainteresowań naukowych Profesora można także zaliczyć: sztuczną inteligencję, logikę, lingwistykę, teorię sterowania, systemy ekspertowe oraz sieci neuronowe.
Porfesof Zadeh był członkiem IEEE, AAAS, ACM, AAAI oraz IFSA. Otrzymał wiele doktoratów honoris causa, w tym w Polsce od Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Był laureatem Medalu Hamminga (1992).