10 grudnia 2018 roku odbyły się kolejne warsztaty w ramach cyklu „Kalejdoskop Elektroniki”. Tym razem nasz Instytut odwiedzili uczniowie klas drugich i trzech I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz uczniowie trzeciej klasy o specjalności Mechatronika Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu. Na wstępie, Dyrektor Instytutu Elektroniki - Prof. dr hab. inż. Dariusz Kania przedstawił informacje dotyczące studiów na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych z następujących tematów:

- „Jak działają sieci bezprzewodowe” – prowadzący dr inż. Maciej Surma oraz dr inż. Dariusz Wójcik

- „Tajniki światła” – prowadzący dr inż. Grzegorz Wieczorek

Dodatkowo, część uczniów uczestniczyła w zajęciach w laboratoriach naukowo-dydaktycznych Instytutu Fizyki pod kierunkiem dr inż. Sławomiry Pawełczyk, a także w wystawie pt. „Autostrada Dźwięku” prezentowanej w Centrum Promocji Nauki.