Instytut Elektroniki Politechniki Śląskiej wraz z partnerami – firmami SIEMENS Polska oraz KAMAMI ogłasza konkurs na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki pod hasłem:

Elektronika – by żyło się łatwiej

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – szczególnie liceów o profilach matematyczno-fizycznych i politechnicznych oraz techników elektronicznych, mechatronicznych, informatycznych, automatycznych i pokrewnych.

Projekt laureata konkursu "Elektronika - by żyło się łatwiej" opublikowany w ogólnopolskim czasopiśmie

Projekt Aleksandra Ostrowskiego wyróżniony pierwszą nagrodą w konkursie "Elektronika - by żyło się łatwiej" został opublikowany w ogólnopolskim czasopiśmie "Elektronika Praktyczna". Autor zaprojektował i zrealizował praktycznie urządzenie do pomiaru chwilowego oraz uśrednionego zużycia paliwa gazowego w samochodach wyposażonych w instalację LPG. Urządzenie obiera dane ze sterownika LPG oraz czujnika prędkości, a wynik prezentuje na wyświetlaczu z panelem dotykowym.
Panu Aleksandrowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z całością artykułu.

Gala finałowa konkursu "Elektronika - by żyło się łatwiej"

W dniu 5.04.2018 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki miał miejsce finał ogólnopolskiego konkursu „Elektronika - by żyło się łatwiej”. Konkurs kierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Instytut Elektroniki, a  współorganizatorami - firmy Siemens oraz Kamami, które ufundowały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla wyróżnionych uczestników konkursu, którzy będą studiować na kierunku Elektronika i Telekomunikacja nagrodami są również roczne stypendia Dziekana.