W dniu 28 listopada w czasie posiedzenia Rady Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki odbyła się uroczystość wręczenia dyplomu dr. inż. Andrzejowi Malcherowi za opiekę nad dyplomantem mgr inż. Sebastianem Orzechowskim, zdobywcą drugiej nagrody w ogólnopolskim konkursie Siemensa na najlepsza pracę dyplomową w zakresie automatyki przemysłowej. Firmę SIEMENS reprezentowała Pani Ewa Mikos, Dyrektor ds. rozwoju biznesu SIEMENS Sp. z o.o., Pan Mirosław Kuligowski Koordynator ds. współpracy z edukacją i nauką SIEMENS Sp. z o.o oraz nasz absolwent Dariusz Germanek, Kierownik ds. Automatyki, Oddział Katowic.

Wynikiem sukcesu studenta Elektroniki jest wyróżnienie Instytutu Elektroniki, który istotnie powiększył swoją bazę sprzętowo-programową laboratorium sterowników przemysłowych otrzymując zestaw sześciu sterowników SIMATIC S7-1200 z pakietem oprogramowania TIA Portal. Dodatkowo firma SIEMENS wypożyczyła Instytutowi Elektroniki do celów edukacyjnych panel operatorski TP700 Comfort z oprogramowaniem.

Namacalnym efektem zacieśnienia współpracy firmy Siemens oraz Instytutu Elektroniki jest organizowany przez Instytut Elektroniki konkurs dla uczniów szkół średnich, w którym laureaci otrzymają cenne nagrody przygotowane przez Dziekana Wydziału oraz firmę SIEMENS.

a_malcher_siemens2
a_malcher_siemens3