UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Smaller Default Larger

Pozwala na przygotowanie do implementowania urządzeń mobilnych w aplikacjach monitorujących i telemetrycznych oraz przybliżenie wiedzy odnośnie istoty działania sieci telefonii mobilnej.

W ramach ćwiczeń laboratoryjnych ćwiczący zapoznają się z budową i eksploatacją medycznego aparatu RTG z torem wizyjnym oraz z podstawowymi pomiarami parametrów aparatu RTG z wykorzystaniem fantomów (badanie wiązki promieniowania, funkcji MTF, jakości obrazowania, technikami różnicowymi).

W Laboratorium Elektroniki Biomedycznej Studenci zapoznawani są ze współczesnymi systemami akwizycji sygnałów biologicznych jak również ze stymulatorami serca będącymi urządzeniami dostarczającymi sygnały do ciała pacjenta. Przedstawiany jest również model tomografu komputerowego. Dodatkowo, studenci w trakcie zajęć projektują, wykonują i testują proste wzmacniacze biologiczne.

Laboratorium to wykorzystywane jest w ramach przedmiotu obieralnego Elektronika Samochodowa dla kierunków Elektronika i Telekomunikacja oraz Teleinformatyka. Jego wyposażenie służy do demonstracji zasady działania elektronicznego układu sterowania pracą silnika spalinowego oraz podstawowych czujników mających zastosowanie w technice motoryzacyjnej.

Jest to pierwsze laboratorium, w którym studenci zapoznają się praktycznie z podstawowymi elementami elektronicznymi oraz elementarnymi układami analogowymi. Służy ono potrzebom wszystkich kierunków na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. W ramach dostępnych tam stanowisk laboratoryjnych badane są diody półprzewodnikowe, tranzystory bipolarne i unipolarne, przyrządy optoelektroniczne, tranzystorowy wzmacniacz oporowy, wzmacniacze różnicowe, parametry wzmacniaczy operacyjnych oraz podstawowe układy liniowe na wzmacniaczach operacyjnych.

W laboratorium tym odbywają  się zajęcia w ramach następujących przedmiotów: Podstawy Przetwarzania  Sygnałów, Przetwarzanie Sygnałów Analogowych i Cyfrowych, Fundamentals  of Signal Processing, Podstawy Telekomunikacji,  Podstawy Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów (zaoczne), Komputerowa  Analiza Układów Elektronicznych, Cyfrowe Przetwarzanie Sygnałów, Sieci  Komputerowe, System Level Modeling and Design, Programowanie  mikrokontrolerów ARM serii STM32.

Umożliwia przedstawienie podstawowych zagadnień związanych z obsługą systemu Linux oraz jego instalacją w urządzeniach wbudowanych.