UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Smaller Default Larger

Zapraszamy na studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja!

Według Banku Danych o Inżynierach wśród poszukiwanych w najbliższych latach specjalistów będą inżynierowie elektronicy. Dyplom inżyniera elektronika, renomowanej uczelni jaką jest Politechnika Śląska w Gliwicach, można uzyskać podejmując studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki (AEiI). Wydział posiada ponad 40 letnią tradycję w kształceniu na najwyższym poziomie. Zajęcia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja prowadzone są przez doświadczoną i wysokokwalifikowaną kadrę.
Przeprowadzone badania losów zawodowych absolwentów Wydziału AEiI wykazały, że 95% absolwentów kierunku Elektronika i Telekomunikacja uzyskuje pracę w czasie krótszym niż 6 miesięcy po skończeniu studiów z czego przytłaczająca większość (94.7%) jest zatrudniona na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu.

Państwowa Komisja Akredytacyjna w uznaniu wysokiej jakości kształcenia udzieliła dnia 6.09.2007 akredytacji kierunkowi Elektronika i Telekomunikacja prowadzonemu przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki.

Natomiast w dniu 19. listopada Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej po dokonaniu oceny jakości kształcenia w większości jednostek organizacyjnych prowadzących kierunek „elektronika i telekomunikacja”, wydała ocenę wyróżniającą dla kierunku Elektronika i Telekomunikacja prowadzonego w Politechnice Śląskiej na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Ocena wyróżniająca oznacza, że akredytacja udzielona w 2007 roku zostaje przedłużona do roku akademickiego 2017/2018.
 


 

Na kierunku Elektronika i Telekomunikacja (EiT) prowadzane są:

Studia I stopnia (inżynierskie):

  • Stacjonarne (dzienne)        (3.5 roku)
  • Niestacjonarne (zaoczne)         (4 lata)

 

Studia  II stopnia (magisterskie):   

 

Studia  III stopnia (doktoranckie):

  • Stacjonarne i niestacjonarne

    Elektronikę i telekomunikację na Wydziale AEiI można studiować też w języku angielskim w ramach makrokierunku o nazwie: Automatyka i Robotyka, Elektronika i Telekomunikacja, Informatyka (Macrocourse on Automatic Control and Robotics, Electronics and Telecommunication, and Computer Science). Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem: https://rekrutacja.polsl.pl/wyszukiwarka-dyscyplin/?pa_stopien=doktoranckie&pa_wydzial=waeii


Dalsze informacje: