UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Smaller Default Larger

W kształceniu na tej specjalności można wyróżnić dwa nurty.

Pierwszy przygotowuje w zakresie technologii montażu układów elektronicznych wielkiej skali integracji, w ramach którego stosuje się najnowsze komputerowe metody projektowania takich układów.

Drugim nurtem kształcenia jest przygotowanie w zakresie technologii elementów elektronicznych specjalnego zastosowania, w tym m.in. ogniw słonecznych i czujników gazów, z wykorzystaniem z jednej strony technologii grubowarstwowych, a z drugiej - technologii cienkowarstwowych w warunkach bardzo wysokiej próżni, z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć nanotechnologii.

W trakcie studiów studenci mają bezpośredni dostęp do laboratorium komputerowego projektowania układów elektronicznych, a także do nowoczesnych laboratoriów technologicznych i pomiarowych z zakresu fotowoltaiki oraz sensoryki, w tym również do unikalnego w skali kraju Międzyzakładowego Laboratorium Nanotechnologii Półprzewodnikowej do wytwarzania oraz charakteryzacji nanomateriałów i nanostruktur półprzewodnikowych w warunkach bardzo wysokiej próżni, z wykorzystaniem unikalnych metod kontrolno-pomiarowych.

Absolwenci specjalności Mikroelektronika z nanotechnologią mogą znaleźć zatrudnienie zarówno w kraju jak i za granicą w:

  • specjalistycznych laboratoriach przemysłowych i badawczych,
  • powstających firmach wdrażających innowacyjne technologie,
  • Parkach Naukowo-Technologicznych,
  • Centrach zaawansowanych technologii.