Głównym celem projektu CyPhiS jest opracowanie i wdrożenie nowatorskiego programu studiów doktoranckich na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, którego zadaniem jest wypromowanie pierwszej grupy wysokiej klasy naukowców doktorów dla potrzeb wydziału, uczelni oraz regionu w okresie 56 miesięcy (od 1.042018 do 30.11.2022).
Projekt CyPhiS realizuje strategię woj. śląskiego opracowanej przez sejmik woj. do 2020 roku, zakładającej opracowania specjalizacji technologicznych (technologie medyczne, informacyjne i telekomunikacyjne, transport i przemysł) oraz inteligentnych specjalizacji. Proponowany interdyscyplinarny zakres tematyczny projektu spełnia założenie długofalowej strategii uczelni (uchwała senatu z 2016), która zakłada, że po roku 2020 Pol.Śl. powinna być postrzegana jako innowacyjne centrum kształcenia, nauki oraz transferu technologii i zajmować znaczącą pozycję w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego.
1. Lepsze przygotowanie doktorantów do współpracy z przemysłem,
2. Rozwój kompetencji kadry n-b w zakresie wsparcia gospodarki na drodze wdrażania interdyscyplinarnych rozwiązań innowacyjnych poprzez warsztaty naukowe i publikacje
W ramach studiów doktorantom zostanie zaproponowana bardzo bogata oferta dydaktyczna obejmująca nowe, opracowane specjalnie na potrzeby nowych studiów moduły wykładowe:
Kandydaci, powinni spełnić najwyższe standardy i kryteria naboru na SD na WAEiI, tzn.:
Są absolwentami kierunków zbieżnych z profilem WAEiI, ze st. mgr inż. lub mgr Na st. II st. osiągnęli średnią > 4.0; wyrażą chęć współpracy z jednym z opiekunów naukowych w ramach proponowanej tematyki i uzyskają od niego pozytywną opinię.
Czytaj więcej: Wymagania wobec kandydatów na studia doktoranckie
Wydział podczas wieloletniej pracy z doktorantami i organizacji studiów doktoranckich wypracował mechanizmy gwarantujące przyjęcie najlepszych kandydatów. WAEiI szczyci się wysoką tolerancją i brakiem uprzedzeń płci. O przyjęciu na SD decydują czynniki merytoryczne, a nie płeć kandydata.
Czytaj więcej: HARMONOGRAM UDZIELANEGO WSPARCIA DLA DOKTORANTÓW
dr hab. inż. Andrzej Pułka
koordynator ds. studiów doktoranckich EiT
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
INSTYTUT ELEKTRONIKI
WYDZIAŁ AUTOMATYKI, ELEKTRONIKI I INFORMATYKI
POLITECHNIKA ŚLĄSKA
44-100 Gliwice, Akademicka 16, p.812
tel. +48 32 237-16-44
fax. +48 32 237-22-25