UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Smaller Default Larger

Kandydaci, powinni spełnić najwyższe standardy i kryteria naboru na SD na WAEiI, tzn.:
Są absolwentami kierunków zbieżnych z profilem WAEiI, ze st. mgr inż. lub mgr Na st. II st. osiągnęli średnią > 4.0; wyrażą chęć współpracy z jednym z opiekunów naukowych w ramach proponowanej tematyki i uzyskają od niego pozytywną opinię.


Zgodnie z raportem "Doktoranci" przeprowadzonym przez Biuro Karier Politechniki Śląskiej w 2015, większość doktorantów, to osoby uczące się, w wieku
25-30 lat (zaledwie 7.5% > 30 lat), a prawie 96% stanowią absolwenci studiów magisterskich w Politechnice Śląskiej.
Oferta jest skierowana do absolwentów studiów II stopnia kierunków m.in.: elektronika i telekom., automatyka i robotyka, informatyka, teleinformatyka, biotechnologia, inżynieria biomedyczna, którzy wyrażają chęć dalszego rozwoju naukowego oraz prowadzenia pracy badawczej.
Rekrutacja kandydatów odbędzie się w ramach rozmowy kwalifikacyjnej przed komisją wydziałową złożoną z kierownika studium doktoranckiego, koordynatorów ds. stud. doktor. wszystkich kierunków prowadzonych na WAEiI oraz przedstawiciela samorządu doktorantów. Pod uwagę oprócz wysokiej średniej st. mag. (>4), będą brane takie kryteria jak: aktywność podczas studiów, udział w kołach naukowych, ewentualne doświadczenie dydaktyczne, opinia opiekuna naukowego.

Zasady rekrutacji określa ściśle uchwała Senatu Pol. Śl. nr VIII/75/16/17 Senatu Politechniki Śląskiej z dnia 24 kwietnia 2017 roku w sprawie Regulaminu studiów doktoranckich

W przypadku przekroczenia liczby 10 kandydatów na studia doktoranckie w ramach projektu CPS, o przyjęciu zadecyduje lista rankingowa sporządzona przez komisję naboru.