W kształceniu na tej specjalności można wyróżnić dwa nurty.
Pierwszy przygotowuje w zakresie technologii montażu układów elektronicznych wielkiej skali integracji, w ramach którego stosuje się najnowsze komputerowe metody projektowania takich układów.
Drugim nurtem kształcenia jest przygotowanie w zakresie technologii elementów elektronicznych specjalnego zastosowania, w tym m.in. ogniw słonecznych i czujników gazów, z wykorzystaniem z jednej strony technologii grubowarstwowych, a z drugiej - technologii cienkowarstwowych w warunkach bardzo wysokiej próżni, z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć nanotechnologii.
W trakcie studiów studenci mają bezpośredni dostęp do laboratorium komputerowego projektowania układów elektronicznych, a także do nowoczesnych laboratoriów technologicznych i pomiarowych z zakresu fotowoltaiki oraz sensoryki, w tym również do unikalnego w skali kraju Międzyzakładowego Laboratorium Nanotechnologii Półprzewodnikowej do wytwarzania oraz charakteryzacji nanomateriałów i nanostruktur półprzewodnikowych w warunkach bardzo wysokiej próżni, z wykorzystaniem unikalnych metod kontrolno-pomiarowych.
Absolwenci specjalności Mikroelektronika z nanotechnologią mogą znaleźć zatrudnienie zarówno w kraju jak i za granicą w:
- specjalistycznych laboratoriach przemysłowych i badawczych,
- powstających firmach wdrażających innowacyjne technologie,
- Parkach Naukowo-Technologicznych,
- Centrach zaawansowanych technologii.